Witamy na stronie 100-letniej Ełckiej Kolei Wąskotorowej

Witamy na stronie
100-letniej
Ełckiej Kolei Wąskotorowej

AKTYWNA KOLEJKA

Muzeum Historyczne zaprasza na kolejną wycieczkę rowerową która będzie nosiła nazwę

Z WIDOKIEM NA JEZIORO” i odbędzie się 12.08.2017r.

 

Tym razem trasa będzie przebiegała następująco: Sypitki – Laski Małe – Brodowo – Giże – Koziki – Sordachy – Mrozy Wielkie – Ełk (ok. 20 km)

 

Zapraszamy serdecznie na przejażdżkę wzdłuż południowego brzegu Jeziora Selmęt Wielki – perły Pojezierza Ełckiego. Selmęt Wielki, to drugie największe po Rajgrodzkim, jezioro regionu. Wzdłuż jego brzegów rozciągają się malowniczo położone mazurskie wsi z zachowaną przedwojenną zabudową i dającym ukojenie cieniem alei drzew. Aleje drzew to jeden z charakterystycznych elementów krajobrazu Mazur. Trasa bogata jest w piękne krajobrazy z widokiem na Jezioro Selmęt Wielki. W Laskach Małych zobaczymy odejście „wąskotorówki” na Zawady-Tworki (J. Rajgrodzkie).

 

Trasa dość krótka zapraszamy wszystkich chętnych niezależnie od stopnia zaawansowania sportowego do wzięcia udziału. Zapraszamy również dzieci – nasza najmłodsza uczestniczka miała 9 lat i świetnie sobie poradził z trasą o długości 35km !!! Najważniejsze są chęci z resztą sobie poradzimy. Nasi przewodnicy nikogo nie zostawiają i dostosowują tempo jazdy do wszystkich uczestników 🙂

 

Ilośc miejsc ograniczona zapraszamy do zapisów !!!

 

Koszt 20zł od uczestnika (opłata w kasie EKW )

 

Zapisy i informacje: 87 610 00 00, 534 535 004

 

Będzie naprawdę ciekawie 🙂 Zapraszamy !!!

O NAS

Kolejka wybudowana w latach 1912-1918, przez długie lata pełniła bardzo ważną rolę gospodarczą. W 1991 r. w uznaniu dla jej piękna i walorów historycznych została wpisana do rejestru zabytków.

OFERTA

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy szeroki wachlarz usług turystycznych.

ROZKŁAD

Rozkład jazdy pociągów Ełckiej Kolei Wąskotorowej w 2016 r.