Witamy na stronie 100-letniej Ełckiej Kolei Wąskotorowej

Witamy na stronie
100-letniej
Ełckiej Kolei Wąskotorowej

O nas

Zapraszamy wszystkich turystów w nieśpieszną i urzekającą podróż ponad 100-letnią Ełcką Koleją Wąskotorową – jedyną czynną tego typu atrakcją turystyczną na Warmii i Mazurach.

 

Wybudowana w latach 1912-1918 Ełcka Kolej Wąskotorowa uznana została za cenny zabytek kultury technicznej. W 1991 r. wpisano ją do rejestru zabytków pod numerem A-3194.

 

Od 2014 roku ponad 100-letnia Ełcka Kolej Wąskotorowa jest częścią Muzeum Historycznego w Ełku. Wcześniej, przez ponad 11 lat kolejka była częścią Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku.

 

Aktualnie trwają prace nad projektem rewitalizacji terenu Ełckiej Kolei Wąskotorowej. W ramach przeprowadzonego pod koniec 2014 roku konkursu, zwyciężyła propozycja firmy INARKO z Gliwic, która uzyskała najwyższa liczbę punktów. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie Państwo na stronie BIPu: www.bip.muzeumelk.mirocms.pl

O NAS

Kolejka wybudowana w latach 1912-1918, przez długie lata pełniła bardzo ważną rolę gospodarczą. W 1991 r. w uznaniu dla jej piękna i walorów historycznych została wpisana do rejestru zabytków.

OFERTA

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy szeroki wachlarz usług turystycznych.

ROZKŁAD

Rozkład jazdy pociągów Ełckiej Kolei Wąskotorowej w 2016 r.